اگر شما هم کسی هستید که اطلاعاتی در مورد اینکه سرور مجازی چیست و چه کاربردهایی دارد، ندارید به صفحه ی درستی امدید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوال خود را بیابید.
سرور مجازی چیست ؟ سرور مجازی یا Virtual Private Server که شکل مخفف آن vps است. اینترنت که یک شبکه ای بزرگ از کامپیوتر برای رد و بدل اطلاعات است. هنگامی که دو سیستم کامپیوتری را به یکدیگر متصل کنیم و بخواهیم اطلاعات را رد و بدل کنیم این دو سیستم که یک شبکه کوچک را تشکیل داده اند. در اینترنت که همه کامپیوترها که به وسیله ی یک کابل به یکدیگر وصل می شوند و از یک شبکه مشخص برای شناسایی و دسترسی برخوردارند. زمانی که فکر می کنید که اینترنت متصل هستید این بدان معنی است که سیستم به یک شبکه بزرگ وصل شده است که با یک آدرس دهی مشخص در اینترنت در حال سرویس دهی یا دریافت سرویس می باشد. در این شبکه که برخی از سیستم ها که به عنوان سرویس دهنده به حساب می آیند. برای مثال وقتی یک سایت در مرورگر باز می شود محتویات سایت در یک سیتم در شبکه اینترنت قرار می گیرند، که بر روی آن سرویس دهنده وب نصب می شود و اطلاعات سایت بر روی آن قرار می گیرند. این سایت که حجم اطلاعات زیادی را ذخیره می کند و کاربران بسیاری به آن وصل خواهند شد. به طور کلی نمی توان گفت این سایت بر روی سیستم کامپیوتری ساده قرار گرفته باشد.

تفاوت vds و vps

vps مخفف چیست

Vps مخفف Virtual Private Server است و معنای سرور مجازی می باشد. سرور که یک رایانه قدرتمند بوده و تمام فایل ها و اطلاعات مربوط به وب سایت را بارگذاری می کند. هر زمانی که آدرس دامنه شما در مرورگر وب وارد شود این کامپیوتر قدرتمند اطلاعات لازم را برای مرورگر ارسال و درنتیجه سایت را برای کاربران به نمایش در خواهد آورد.

Vds چیست

مجازی سازی یک تکنولوژی بوده که با تعاریف زیادی مانند ارائه هاستینگ و میزبانی با تغییرات شدیدی روبروشده است. با این روش شرایطی فراهم شده، که بتوانید سرور را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید و هر بخش کوچکتر نیز با برخورداری سیستم عامل مخصوص به خود از منابع که مربوط به سرور اصلی باشد تامین شود. بدین ترتیب بهره وری سرورها افزایش یافته و با وجود آن نیز چندین سرور استفاده از چند سناریو مختلف براساس نیاز کاربران ایجاد کردند. از نتایج مهم این کار امکان ارائه مستقیم مجازی سازی شده تحت عناوین vds یا vps می باشد. در این روش خدمات سرویس دهی دسترسی کامل و روت به سرور را در اختیار کاربر گذاشته، تا بتواند تمام تنظیمات مد نظر را بدون هیچ محدودیتی به وجود آورد. روشی که در یک هاست معمولی امکان پذیر نیست و در صورت استفاده از یک سرور اختصاصی هزینه های بسیاری را در برخواهد داشت.

تفاوت vps و vds

باید گفت که در مراحل اولیه مجازی سازها امکان پشتیبانی از سرورهای vds که مخفف Virtual Dedicated Server بوده را در اختیار داشتند و در ادامه نیز امکان ایجاد و پشتیبانی از سرورهای VPS، که مخفف عبارت Virtual Private Server نیز اضافه گردید، تا بتوان در بحث مدیریتی امکان استفاده بهینه از منابع سرور برای مدیران سرور فراهم شود. در هنگام خرید vps منابع سرور اصلی به صورت pool در اختیار تمامی سرورها قرار داده خواهد شد و در این صورت بیشتر از توان اصلی سرورهاست می توان نسبت به ایجاد ماشین مجازی اقدام نمود. در این حالت مدیر سرور تصمیم می گیرد، که تمامی سرور ها در اوج مصرف خود قرار نگرفته باشند. در vds شرایط بسیار متفاوت عمل می کند، زیرا منابع اختصاص داده شده به هر سرور کاملا ثابت می باشد و امکان ایجاد ماشین سازی بیش از توان سرورامکان پذیر نیست. از مزایای اصلی vds این است که هر چقدر سایر سرورهای مجاور منابع مصرف نمایند شما شاهد هیچ گونه تغییر منفی نخواهید بود زیرا منابع سرور اختصاصی مجازی به صورت fix بوده اند. از آنجایی که سناریو امکان ایجاد ماشین سازی آن در مقایسه با vps محدود می باشد، در نتیجه دارای هزینه بیشتری برای شرکت ارائه دهنده است.

سرور مجازی چه کاربردی دارد.

حال که فهمیدیم سرور مجازی چیست نوبت به کاربرد آن میرسد که در این مرحله توضیح داده ایم سرورهای مجازی دارای کاربردهای فراوانی هستند، که در موارد مختلف قابل استفاده می باشند. وی پی اس که به معنای سرور مجازی است و به وسیله خدمات هاستینگ ارائه خواهد شد. Vps میزبان وب سایت و فایل ها و نیز پایگاه داده ی مورد نیاز می باشد. زمانی که یک بازدید کننده بخواهد به وب سایت دسترسی پیدا کند مرورگر درخواست به سرور شما ارسال می کند و داده های لازم را از طریق اینترنت منتقل خواهد شد. به هر حال که سرور مجازی که بخشی از یک سرور اختصاصی بوده، که به منظور اهداف مختلف استفاده می شود. این سرورها به تعداد دلخواه آی پی اختصاصی دارند و نسبت به سرویس های میزبان دارای پرداخت هزینه کم هستند و نیز از دسترسی بیشتری برخوردار هستند. در سرورهای مجازی سرورهای مختلفی بر روی سرور فیزیکی قرار می گیرند و هر کدام به صورت مستقل عمل می کنند سیستم عامل ها و نرم افزارها اختصاصی دارند. اجزای سرور که شامل پردازنده و حافظه اصلی و فضای دیسک و پهنای باند هستند. با این وجود در این سیستم با به کارگیری فناوری مجازی سازی و ارائه دهنده هاستینگ یک لایه مجازی در بالای سیستم نصب خواهد شد. این لایه سرور را بخش های مختلفی تقسیم می کند و به کاربر امکان را داده، که سیستم عامل و نرم افزار خود را بتوانند بر روی یکی از پارتیشن ها نصب کنند و به طور اختصاصی از پارتیشن استفاده کنند. به طور کلی vps مناسب شرکت ها و سازمان ها و کارهای خدماتی می باشند، که برای خدمات بهتر می توانند دسترسی بیشتری به منابع داشته باشند. بنابراین سرور مجازی که هم به عنوان مجازی و خصوصی بوده و به همین دلیل شما کنترل کامل بر روی آن خواهید داشت. در حقیقت زمانی که بخواهید بیش از یک سیستم عامل (به عنوان مثال ویندوز و لینوکس) بدون نیاز به راه انداری مجدد فعال نمایید فناوری vps که همانند پارتیشن در رایانه می باشد. اجرای یک وی پی اس به شما این امکان را خواهد داد، که وب سایت را در یک محیط امن و تضمینی تنظیم نمایید و همچنین نیازی به اشتراک گذاری با دیگر کاربران نداشته باشید. به علاوه با میزبانی vps دسترسی کامل به سطح روت پیدا می کنید، به طور فرض سرور اختصاصی بوده اما با هزینه کم تر.

جهت استعلام قیمت و خرید سرور فیزیکی از همین لینک اقدام کرده و سرور خود را با کانفیگ دلخواه سفارش دهید.

انواع سرورهای مجازی

Vps ها به طور کلی به دو دسته ی مدیریت شده ( managed ) و مدیریت نشده (unmanged) قابل تقسیم هستند، برای سرورهای مجازی که دسته بندی ها متفاوت هستند مثلا برخی وی پی اس ها بر اساس نقطه جغرافیایی دسته بندی خواهند شد و دیگر براساس مدیریت و سیستم عامل . برای توضیح بهتر می توان گفت در سرورهای managed شما مدیریت را به شرکت های ارائه کننده میزبانی وب واگذار می کنید و دیگر نیازی به کار کردن خودتان ندارید. این شرکت که وظیفه مهمی که داشته می تواند همه موارد را از نظر فنی بررسی نماید تا اسپم یا ویروس کار مربوط به شما را خراب نکند و در صورت بروز هر گونه مشکل نیر شرکت هاستینگ مشکلات شما را برطرف نماید. اما در سرورهای unmanged کنترل و مدیریت سرور بر عهده خود شما است. در واقع شرکتی که vps از آن خریداری شده است، وظیفه فراهم کردم سخت افزار و حفظ آن را برعهده دارد. شما نیز باید بر روی سرور نظارت کامل داشته و مواظب باشید که آلوده نشده و آن را مدیریت کنید. باید دقت داشته باشد که هزینه سرورهای مجازی مدیریت شده بیشتر بوده و به طور کلی می توانید در زمان نیز صرف جویی کنید. انواع سرورهای مجازی بر اساس سیستم عامل اگر بخواهیم دسته بندی کلی را انجام دهیم یکی وی پی اس که سیستم عامل قابل نصب بر روی آن لینوکس باشد سرور مجازی لینوکس نام دارد. یک سیستم عامل متن باز بوده، که امکان نصب نرم افزارها و برنامه های زیادی را دارد. توزیع های مختلف لینوکس (مثل Ubuntu، CentOs و Mint) هستند که می توان بر اساس دانش فنی و تجربه هر کدام را نصب کرد. سرورهای مجازی لینوکس که از نظر سخت افزاری متنوع بوده که با استفاده از آن می توانید از قابلیت های چون سرعت و کیفیت و بازدهی بالا بهره مند شوید.

سرویس مجازی میکروتیک

 این سرور مجازی که در اصل یک مسیر یاب و دارای سیستم عامل کوچک و کم حجم بر پایه لینوکس می باشد . قیمت آن به نسبت پایین است و همچنین نصب و راه اندازی رایگان و ساده است که از آن می توانید به عنوان پروکسی، VPN، فایروال و غیره نیز استفاده کنید. برای کاربرانی که به دنبال فضای بیشتر برای رشد هستند وی پی اس می تواند سطحی از مقیاس پذیری را ارائه دهد، که دارای محدوده بیشتر از هاست اشتراکی باشد. در هاست یا وی پی اس با این وجود که تعداد سایت های کمتری از منابع سرور استفاده خواهند کرد، کاربران به طور معمولی به پهنای باند و حافظه بیشتر دسترسی پیدا می کنند. اما منابع بسیار محدودی هم وجود دارند سایتی به سرعت رشد کرده و ترافیک آن با سرعت زیادی بالا می رود باید به سطح جدید از خدمات ارتقا پیدا کند و به دنبال راه حل های دیگر مانند یک هاست vps با درصد تخصیص بیشتر باشد و یا به دنبال استفاده از یک هاستینگ اختصاصی باشد. پلن های هاستینگ وی پی اس می توانند به عنوان یک جایگزین اقتصادی برای سرویس های هاستینگ کسب و کارهای کوچک و درحال رشد باشد. پلن های پایه vps با سطح بالا می تواند با سطوح بالای پکیج های هاست اشتراکی رقابت داشته باشند، به علاوه این نوع از میزبانی ها قابلیت ارائه هاست های اختصاصی بسیار گران قیمت را با قیمت ایده آل دارد. در فضای هاستینگ وی پی اس کاربران می توانند با خیال آسوده برای انتخاب پلن مورد نظر خود با آپشن های مختلف اقدام کنند. آپشن هایی مانند سرویس های کاملا مدیریت نشده تا شده که برای راه اندازی سایت و حفظ روزانه به آن نیاز دارند. میزبانی وی پی اس قظعا برای همه مناسب نیست اما راه حل هیبریدی می تواند ترکیبی از ویژگیهای اساسی هاست های اشتراکی با حفظ حریم خصوصی وامنیت را با قیمت ارزان برای کسب و کارهای در حال رشد سرویس های میزبان ارائه کند.

پیشنهاد مطالعه بیشتر : تفاوت سرور مجازی و سرور فیزیکی

مزایا و معایب سرور مجازی چیست


میزبانی وب یا هاستینگ که برای کسب و کارهای آنلاین بسیار ضروری محسوب می شود، تا بتوان فایل های وب سایت را در یک سرور قرار داد و یا سایت شما در اینترنت باشد و جستجو گران بتوانند آن را جستجو و پیدا کنند. مدل های مختلفی از میزبانی وب وجود داشته که هرکدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند. شاید بتوان گفت بهترین گزینه برای میزبانی وب به موقعیت و نیاز شما وابسته است و کسب اطمینان از هرکدام از امکانات می تواند به میزبانی شما کمک کند تا امکان اتخاذ تصمیم درست و هوشمندانه برای سایت و کسب و کارتان وجود داشته باشد. به طور کلی سه نوع از میزبانی وب قابل دسترس است.

میزبانی اشتراکی


همانطور که از نام آن مشخص می باشد همه منابع توانایی به اشتراک گذاری یک سرور بین چند وب سایت را دارند و به همین دلیل نیز قیمت آن پایین تر است. اگر یکی از وب سایت ها از یک وب سایت بخواهند از یک وب سایت از منابع سرور به طور گسترده استفاده کند، همه سایت ها با مشکل سرعت پایین و عدم دسترسی سایت مواجه خواهند شد همچنین نگرانی امنیتی نیز وجود داشته زیرا که بی دقتی و نیز آلوده شدن می تواند کل سرور را تحت تاثیر قرار بدهد. به علاوه کنترل کاربری نیز محدود می باشد. میزبانی اختصاصی در این مورد که کل سرور را فقط به یک وب سایت اختصاص داده می شود بالطبع قیمت نیز بالاتر رفته و مزایایی بی شماری را مانند برخورداری از سرعت و کنترل بهتر و امنیت را هم دارا است. میزبانی وب vps یکی از جدیدترین موارد انواع میزبانی وب بوده که اخیر بسیار محبوب و مورد توجه قرار گرفته است.

vps که مخفف Virtual Private Server شناسایی شده می شود و معنای سرور اختصاصی مجازی را می رساند. میزبانی vps که به طور معمول افراد و نیز کسب و کارهایی که به دنبال گزینه های میزبانی برای سایت می باشند را سردرگم خواهد کرد. وی پی اس هایبرید یا ترکیبی که میزبان اشتراکی و اختصاصی می باشد پس بدون شک باید گفت که اغلب موارد افراد با این اصطلاح گیج خواهند شد و از اطمینان کافی از اینکه این گزینه برای اهداف و میزبانی سایتشان مناسب است برخوردار نیستند.

Differences between virtual hosting and shared hosting

تفاوت هاست اشتراکی با سرور مجازی چیست

هاست اشتراکی که به معنای به اشتراک گذاری یک سرور و منابع سخت با سایر کاربران است. این اشتراک شامل پهنای باند و فضای دیسک و سایر منابع است vps در طرف مقابل یک محیط مجازی را تشکیل می دهد که همانند یک سرور مجازی عمل کرده اما در داخل یک محیط هاستینگ مشترک قرار دارد. هاست اشتراکی که از نوع ارزان قیمت ترین بوده که دارای مزایای خاصی است، که در ادامه این بحث آن را توضیح خواهیم داد. Vps که در حقیقت به معنای در اختیار گرفتن بخشی از یک سرور است اما هاست اشتراکی مشابه اجاره اتاق می باشد آن نیز در خانه ای که صد اتاق را برای اجاره دارد. وی پی اس را به مانند اجاره یک واحد کامل در یک آپارتمان می شناسد. زمانی که شما وب سایت را با زبان برنامه نویسی مورد نظرتان به اتمام رساندید قطعا به یک فضا برای جاگذاری آن در اینترنت احتیاج خواهید داشت. در این موقعیت شما با واژه های مانند هاست های اشتراکی و سرورهای مجازی شخصی روبرو خواهید شد. از مهم ترین تفاوت های بین میزبان های اشتراک گذاری و vps این است که در مورد هاستینگ شما قادر خواهید شد وب سایت خود را در کنار سایر وب سایت هایی که برای افراد دیگر بوده را بر روی سرور قرار دهند. در این شرایط منابع اختصاصی به وب سایت شما در روی سرور به ازای هر تعداد وب سایت و میزان کار هر یک به اشتراک گذاشته می شود. شما در هاست های اشتراکی هیچ مدیریتی بر روی منابع در حال استفاده نخواهید داشت، اما در سرورهای مجازی یا vps که یک سرور به دلیل نصب نرم افزارهای مجازی ساز بر روی سرور فیزیکی ایجاد شده اند شما به راحتی به تمامی منابعی که بر روی آن قرار گرفته اند دسترسی خواهید یافت و مدیرت بهتری بر روی منابع خواهید یافت.

data center

دیتا سنتر چیست


دیتا سنترها یا مرکز داده مکانی است، که گروه بزرگی از سرورهای کامپیوتری و تجهیزات شبکه با کمک امکانات زیر ساختی و ارتباطی برای رایانش و میزبانی مجموعه بزرگ داده ها کنار هم قرار می گیرند data center محل قرار گیری تعداد زیادی از سرورهای کامپیوتری بوده، که در کنار یکدیگر و بدون توقف انجام امورات مربوط به رایانش و ذخیره سازی و انتقال داده ها را بر عهده می گیرند. این ساختمان ها که دارای سیستم تهویه و سیستم های امنیتی بسیار پیشرفته و اطفا حریق و سیستم توزیع برق هستند همچنین به سامانه برق اضطراری و (UPS و دیزل ژنراتور) تجهیز شده اند عملیات پیاده سازی یک دیتا سنتر بر اساس منابع پردازش و ذخیره سازی بوده که این کار نیز با کمک یک زیر ساخت ارتباطی قدرتمند و سرویس های اینترانتی محلی و داخل سازمانی امکان انتقال داده ها، را در مقیاس بزرگ و کوچک را فراهم آورده است. در دهه های اخیر با کاهش قیمت تجهیزات کامپیوتری و همچنین قابلیت دسترسی آسان و گسترده به اینترنت پر سرعت و نیز وابستگی زیاد کسب و کارها به فناوری اطلاعات تقاضا برای خدمات دیتاسنتر بیشتر شده است. امروزه دیتا سنترها نقش بسیار مهمی در زمینه حوزه اقتصاد دارد و بسیاری از پشتیبانی فعالیت های بزرگ دولتی و کسب و کارها را انجام می دهند. حجم بسیاری از فعالیت سرویس های اینترنتی به حدی می باشد، که در برخی مواقع ممکن است پاسخگوی نیاز 10 سرور کامپیوتری نباشد. در این گونه شرایط تنها شبکه گسترده ای از صدها سرورهای کامپیوتری می توانند تامین کننده نیازهای این سرویس ها برای انجام عملیات ذخیره سازی رایانش و انتقال داده ها هستند، در فناوری اطلاعات دیتاسنترها بستر بسیارمناسبی برای پیاده سازی و اجرای بدون توقف برنامه های کاربرد سازمان ها و فعالیت ها به حساب می آیند. از کاربرد های رایج دیتا سنترها در سازمان ها، دانشگاه ها و شرکت های گوناگون مدیریت ارتباط با مشتری و برنامه ریزی منابع سازمانی و ذخیره سازی و تهیه نسخه پشتیبان و اشتراک فایل، هوش مصنوعی و یادگیرنی ماشینی را هستند. شرکت های بزرگ مانند گوگل و مایکروسافت و آمازون در نقاط مختلف جهان تا زیر ساخت هایی لازم را برای پاسخگویی به نیازهای متفاوت جامعه بین المللی در مناطق مختلف فراهم آورده اند.

کاربرد سرور مجازی چیست


یک vps که سطح فوق العاده برای میزبانی وب به شمار می آید و برای کارهای متنوع نیز کاربردی می باشد. وی پی اس که یک سرور همیشه متصل always-connected بوده، که به وسیله ی آن بسیاری از کارهایی صورت گرفته بر روی باکس استاندارد لینوکس به راحتی انجام می شود. همین ویژگی آن را تبدیل به مناسب ترین برای بیشتر پروژه ها کرده است. چند مورد از کاربردهای vps را بررسی می کنیم برای اکثر کارفرمایان بازیابی اطلاعات یکی از مسائل نگران کننده است اما با کمک ماشین های مجازی این کار آسانتر می شود. ایجاد فضای با امنیت برای محافظت از داده ها از جمله بخش های جدا ناپذیر هر کسب و کاری است. به کمک این ماشین مجازی می توانید از کل محیط داده ها حفاظت کنید، از مزایای مهم این کار از طریق دسترسی به محیط تحت تاثیر هیچ کامپیوتر ویروسی یا سخت افزاری نبوده و از داده ها به نحوه کارآمدی حفاظت خواهد کرد. ذخیره داده ها به وسیله یک سیستم مجازی تا قبل از vps تعداد بیشماری از داده ها از کسب و کارها برای ذخیره اطلاعات از دیتابیس های بزرگ استفاده می کردند، اما این روز ها این سیستم ها کارایی نداشته و قدیمی شده اند. به علاوه ممکن است بر ضررهای مالی آسیب های جدی به کسب و کار وارد کنند. داده هایی که در سیستم های قدیمی ذخیره شده اند اهمیت بالایی داشته و هنوز هم بسیاری از صاحبان کسب و کار به دلیل اینکه داده هایشان از بین نرود هنوز نیز از جابه جایی و تغییر سیستم خودداری خواهند کرد. با کمک ماشین های مجازی دیگر این موضوع نگران کننده نخواهید بود زیرا دیگر نگران آپدیت کردن سخت افزارها نمی باشید و هیچ یک از داده های شما دیگر تحت تاثیر نیست. برای این راهکارها یا اپلکیشن ها قدیمی را درون سرور مجازی اجرا کرده، به طوری که دیگر با کانفینگ قبلی مطابقت نداشته باشد.

آزمایش تست یک سیستم عامل یا نرم افزار جدید

اگر خواهان آن هستید که از ورژن جدید نرم افزار یا ویندوز استفاده نمایید یا اما نگران از بین رفتن باگ های قبلی هستید، می توانید از سرور مجازی برای این کار استفاده کنید.استفاده از نرم افزارهای بسیار قدیمی
گهگاهی پیش خواهد آمد که بعد از اتمام کار به روز رسانی یک نرم افزار یا یک نسخه مواجه می شوید که از کاربردهای خوب نسخه پیشین برخوردار نیست در این مواقع ممکن است که ارتقا دهنده ی  آن قصد اضافه کردن یک قابلیت جدید را داشته، اما به کاربر پسند بودن توجه نکرده باشد. سند باکس به فضای گفته می شود که ایزوله بوده و قابلیت اجرا نرم افزار را دارد. به طوری نتواند به کامپیوتر شما آسیبی وارد سازد .می توانید توانایی اجرا یک مرورگر وب رابر روی سرور مجازی بدست آورید، بدون هیچ نگرانی که سیستم شما هک یا گرفتار ویروس شده باشد شوید. از کارهایی که با روی پی اس امکان پذیر است در سال های اخیر به دلیل تحریم ایران بسیاری از سایت اجازه دسترسی به ایرانیان را نمی دهند و همین امر سبب شده که بسیاری از صاحبان مشاغل و کسب و کارها خواهان انجام امورمالی و نقل و انتقالات با وی پی اس شوند. وی پی اس برای موارد مختلفی مانند گیمینگ یا بازی و نیز مراجعه به سایت های بایننس و کارهای ترید یا معاملا ارزی بورس کاربرد دارد.

VPS برای بایننس

بایننس که سرویس تبدیل ارز دیجتال بزرگ نام دارد و کاربران در سراسر جهان می توانند با استفاده از ارزهای دیجتال خود را به دیگر ارز ها مبدل سازند. برای دسترسی به وی پی اس بایننس شما به راحتی می توانید به حساب کاربری در این سایت مراجعه کنید و با سرعت بالا و بدون هیچ محدودیتی معاملات و کارهای مربوطه را انجام دهید.

سرور مجازی برای ترید

همانطور که از نام ترید مشخص می باشد این واژه به معنای خرید و فروش و تجارت است . سرور مجازی می تواند به شما کمک بسیاری کرده و به دلیل انتقال سریعتر درخواست ها، کلیه کارها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. در نتیجه با تاخیر و افت کمتری در انجام امور مواجه خواهید شد . علاوه بر مشکلاتی مانند داشتن محدودیت در هنگام دسترسی به سایت ها استفاده از ترید VPS هزینه را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

سرور مجازی بورس

همواره برای انجام اموراتی مربوط به بورس به سیستمی احتیاج خواهید داشت، که دارای سرعت و عملکرد بالایی باشد برای مثال پینگ تایم پایین زیر ساخت سخت افزار و مناسب امنیت اطلاعات ازمهم ترین عومل تاثیر گذار برای افراد فعال در بورس است. به وسیله ی وی پی اس که به کمک ارائه دهندگان هاستینگ خریداری می شود به کاربر از طری ریموت دسکتاپ این دسترسی را می دهد که بتواند با سرعت اینترنت بسیار بالا و همچنین پینگ بسیارکم با سایت های کارگزاری بورس ارتباط برقرار کند و بازدهی بسیار مناسبی نیز داشته باشد.

سرور مجازی گیمینگ

در دنیای امروز بازی های کامپیوتری توانسته افراد مختلفی را در سراسر جهان به یکدیگر متصل کند که شبیه یک جهان مجازی و با هیجان است. با افزایش مجبوبت اغلب گیمرها به دنبال بالا آوردن سرورها می باشند، که ممکن است هزینه زیادی را داشته باشد. اجرا کردن و نگهداری نیز کار ساده ای محسوب نمی شود. یک وی پی اس می توان به عنوان راه حل خوب مزایای زیادی داده باشد مانند دسترسی کامل به روت، انتخاب بین سیستم عامل ویندوز یا لینوکس، قابلیت نصب سریع و امنیت بالا. برای گیمینگ وی پی اس باید فضای زیادی را در اختیار داشته باشد تا بتواند حجم عظیمی از داده ها در یک زمان کوتاه پردازش و ذخیره سازی نماید. پردازشگر و داشتن مموری کافی از عوامل بسیارمهم بوده زیرا باید بازی پینگ پایینی را داشته و پاسخگویی درخواست گیمر باشد. دارا بودن از اینترنت قوی از موارد دیگر می باشد زیرا هر قطعی در اتصال موجب از دست دادن داده ها خواهد شد مانند امتیاز بازیکن. در مورد امنیت نیز باید حساسیت زیادی خرج کنید، زیرا وی پی اس می تواند امنیت را تضمین کند اما همواره باید محتاطانه عمل کرد و از روت سرور اکانت ایمیل به خوبی محافظت کرد. همانند وارد ساختن پسوردهای ایمن، آپدیت سیستم و پیکربندی فایروال وبک آپ .

سرور مجازی میکروتیک

اولین بار میکروتیک یک روتر وایرلس شروع به کار کرده و چند سال بعد سیستم عامل تحت عنوان میکروتیک ارائه می دهد و قابلیت های خاص را دارا می باشد اما برای استفاده از این OS باید سخت افزار مربوطه را تهیه کرد و از وی پی اس کمک گرفت. از کاربردهای مهم Mikrotik، مسیر یابی یا routing ، اتصال وایرلس و فایروال مدیریت کاربران، شبکه است.

سرور مجازی برای ماینینگ

از کاربرد های مهم سرور مجازی کاربرد آن برای mine کردن بوده یا استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین می باشد. با VPS دیگر شما نگران مسدود شدن آی پی یا کیف پول خود نخواهید بود. از دیگر کاربردهای سرورهای مجازی می توان به موارد زیر اشاره کرد. برای راه اندازی وب سایت و کاربرد آن به عنوان هاست دانلود. برای انجام عملیات دانلود فایل های بزرگ و آپلود آن بر روی سرور دیگر و برطرف سازی یک سیستم همیشه روشن برای اجرای برنامه های مخصوص همچنین برای اجرای اپلیکشن های و نرم افزار نیازمند به سرور.

سرور مجازی لینوکسی

این سرور کارایی بسیاری را داشته و جز پرکاربردترین سرورهای مجازی در دنیای هاستینگ و میزبانی وب به شمار می رود وردپرس که از موارد پر استفاده cms در دنیا می باشد، غالبا بر روی سرور لینوکسی قابل راه اندازی است. از این رو درصد قابل توجهی از نرم افزار ها که امروزه از آن استفاده می شود در دنیای لینوکسی در حال گسترش و سرویس دهی می باشند. راه اندازی میل سرور و بسیاری از سرویس های نرم افزاری تحت وب مثل api های بزرگ و وب سرویس ها، از طریق سرورهای لینوکسی انجام می پذیرد.