بزل کیت کمپانی سازنده اچ پی که به آن HP Bezel Kit گفته می شود و این بر اساس اریب بودن خود قطعه نام گذاری شده است، در واقع یک نوع از سخت افزار بوده که در جلوی پنل سرور قرار می گیرد و جزو تجهیزات جانبی سرورها شناخته می شود و وظیفه اصلی آن نگه داری و جلوگیری از وارد شدن آسیب های فیزیکی به سرور است؛ در واقع این محصول همانند هر نوع قاب دیگری که بر روی ابزار و لوازم نصب می گردد، از خود محصول محافظت می کند.

طراحی این قطعه سخت افزاری به گونه ای است که به نوع و سری و مدل سرور سازگاری نشان می دهد و با رنگ نقره ای به بازار مصرفی عرضه شده است.

در جدید ترین طراحی این محصول شرکت اچ پی، بزل کیت ها سازگار با مانیتور های 27 اینچی بوده و قادر بوده تا ریز ساختار های نوری را به داخل خودش خم بکند؛ در نوع خاصی از این محصول به نام ROG BEZEL KIT به دلیل به کار گرفتن ترموپلاستیک ها که از شفافیت خوبی بر خوردار هستند، این قطعه سخت افزاری دوام بسیار بیشتری در مقایسه با شیشه، از خود نشان می دهد.

انواع بزل کیت

همان طور که بسته به مدل و سری و حتی نسل محصولات مورد استفاده در شبکه، می توان انواع خاصی را برای هر قطعه مشخص نمود، بزل کیت ها نیز بر اساس سروری که بیشتری سازگاری را با آن دارند دسته بندی خواهند شد.

در واقع بزل کیت ها تنها مختص نسل و یا مدل خاصی از سرور ها نیستند و از آن جایی که کمپانی اچ پی نیز همواره به دنبال ارتقا محصولات خود بوده و به همین واسطه هر ساله نسل جدیدی از سرور ها و یا حتی تجهیزات جانبی آن را به مصرف کنندگان ارائه می دهد؛ می توانیم چند مورد از انواع بزل کیت هایی که مورد استفاده عموم و در شبکه قرار گرفته است را نام ببریم.

با توجه به نوع فعالیتی که این محصول در آن به کار گرفته می شود، باید به این نکته اشاره کرد که بسته به نیاز صاحبان شبکه و مشاغل، اگر مایل به محدود سازی دسترسی به سرور، با منظور مسائل امنیتی باشند؛ با قرار گیری این پنل در جلوی سرور های مرتبط با نسل هشتم اچ پی این قابلیت امنیت بیشتر را در اختیار ما قرار می دهند.

برخی از انواع بزل کیت هایی که این امکانات را ارائه می دهند عبارت هستند از سرور های پر فروش و معروفی چون HP ProLiant DL 380 p GEN8 و یا HP ProLiant DL 380 GEN8 BASE / HP ProLiant DL 380p GEN 8 ENTRY / HP ProLiant DL 380p GEN8 High performance / HP ProLiant DL 380p GEN8 special و یا از انواع دیگر آن می توان به HP ProLiant DL 560  G8 / HP ProLiant DL 560 G8 BASE / HP ProLiant DL 560 G8 ENTRY / HP ProLiant DL 560 G8 performance اشاره کرد.

بزل کیت چیست

کاربرد بزل کیت

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم این بزل کیت ها به دلیل جنبه محافظتی که دارند، نوعی قاب امنیتی به شمار می روند که به جهت مراقبت از بخش های گوناگون و سخت افزاری یک سرور همانند دکمه پاور آن و یا دیسک و هارد و بخش های دیگر، در جلوی سرور قرار می گیرند.

این قطعه سخت افزاری که اکثر اوقات به رنگ نقره ای بوده و جنسی از فلز دارند، نه تنها قابلیت های مناسبی در اختیار کاربر قرار می دهند و بلکه با وجود سوراخ های کوچک تعبیه شده بر روی آن ها، به راحتی در جلوی سرور نصب می شوند و قابلیت نصب آسان را دارا هستند.

نحوه خرید بزل کیت

با توجه به تمام آن چه که در طول مقاله به آن اشاره کردیم، این محصول تنها یک سخت افزار جانبی نبوده و بلکه به عنوان یکی از حیاتی ترین قطعاتی به شمار می رود که باید برای سرور تهیه شود.

از آن جایی که این قاب امنیتی، نوعی قطعه کاربردی در هر سروری به شمار می رود و به منظور محافظت سایر بخش های دیگر یک سرور، خرید آن امری با اهمیت شمره می شود؛ همه مدیران شبکه و نیز صاحبان مشاغل نیز باید به دنبال تهیه و خرید بزل کیت ها باشند.

در نتیجه، از آن جایی که امروزه تحت تحریم بوده و یافتن محصولات اورجینال و کاملا تضمینی امری سخت تلقی می شود و نیز کمپانی های سازنده این محصولات نیز شعبه مستقیمی در ایران ندارند؛ ما به شما شرکت فیدار را معرفی می کنیم.

در واقع فیدار به دلیل واردات مستقیم تمامی محصولات و سرور ها به همراه تجهیزات جانبی آن ها از خارج کشور، این تضمین را به همه مشتریان خود می دهد که تمامی محصولات خریداری شده، نه تنها اورجینال بوده و بلکه از گارانتی پس از فروش نیز برخوردار هستند.

هم چنین، از آن جایی که این محصول باید با سرور اچ پی مورد استفاده سازگار گردد، تشخیص بهترین و متناسب ترین محصول و سرور باید توسط شخصی متخصص انجام بپذیرد که کاربران محترم نیز می توانند با برقراری ارتباط و مشورت با کارشناسان سایت تجهیز شبکه فیدار، محصول مورد نیاز خود را تهیه فرمایند.