فیدار

سرور hp

سرور hp

سرور hp اچ پی را می‌توان یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فناوری دانست که امروزه در حال فعالیت در حوزه تولید سرور می‌باشد. در واقع می‌توان گفت که سرور hp به دلیل امنیت بالا، کیفیت و بروز بودن همواره مورد توجه شبکه کاران حرفه ای قرار گرفته است. و از آن در ساخت بسیاری از سرور‌ها استفاده شده است.

هر مدل از سرورهای اچ پی کدام ویژگی را دارند و اصولا برای کدام یک از محیط‌ها می‌توانند گزینه‌ای خوب باشند؟

با ما در ادامه همراه باشید تا بیشتر در این خصوص اطلاعاتی را در اختیار

شما قرار دهیم.

انواع سرور های hp

ceregrteghgefdentGBVRTTHRFRGTRHGFW

 

سری DL

سری ML

سری BL

 

نحوه ی خرید سرورهای HP

 

 

به روزرسانی و نیز دانلود فریمورک ها در سرورهای برند دل به صورت رایگان بوده و کاربران نیازی به خرید پشتیبانی ندارند و معمولا ، اکثر به روزرسانی‌هایی که با سیستم های هر شخص متناسب است بر روی سایت طراحی شده توسط همین کمپانی قرار می گیرد .

سرور hp در واقع پشتیبانی حرفه ای که دل درباره فناوری اطلاعات در اختیار ما قرار می دهد یکی از معتمد ترین برنامه های پشتیبانی محسوب می شود که در ایران نیز قابل استفاده هستند و اما این در حالی است که برای دانلود فریمورک و یا به روزرسانی های مناسب برای سرورهای برند اچ پی لازم است که قرار داد پشتیبانی اخذ شود و نه تنها این موضوع برای ما هزینه بر است بلکه ممکن است که این شرایط برای استفاده در ایران نیز سخت تر باشد .

ممکن است وب سایتی برای  دست یابی به سایر اطلاعات و یا حتی پشتیبانی برای سرور های اچ پی موجود باشد و حتی به عنوان منبع دقیق و با دانش فنی بالا در اختیار افراد قرار گیرد، اما در کل برای کسانی که دانش کافی ندارند دسترسی به آن کمی دشوار به نظر می رسد .

در کل پشتیبانی 24 ساعته ای که HP با داشتن منبعی آزاد برای گسترش کسب و کار ها در اختیار ما می گذارد به نظارت روی عملیات روزانه در حوزه فناوری اطلاعات کمک شایانی می کند اما ممکن است استفاده از این مسیر کمی سخت تلقی شود .

پس در نهایت می توان این نتیجه را گرفت که به دلیل دسترسی رایگان  و به نسبت آسان تر برند دل در این زمینه و نیز دسترسی بدون محدودیت آن در ایران ، از لحاظ پشتیبانی سرور ، برند دل برتری را شامل می شود .

 

این طور می توان گفت که یکی از ویژگی هایی که سرورهای برند اچ پی را از سایر برند های دیگر متمایز می سازد داشتن تکنولوژی Ilo است که در حقیقت این وظیفه را بر عهده دارد تا پیش از بروز خطا و از بین رفتن و یا معیوب شدن هر قطعه ای از سرور ، به ادمین هشدار داده و این خطا را گزارش دهد که همین نکته موجب می شود تا ادمین به دنبال چاره برای اصلاح ایراد باشد و به همین دلیل می توان گفت که رفع خطا و Down time و نیز دسترسی پذیری ، به واسطه همین تکنولوژی به حداقل میزان خود می رسد .

این در حالی است که سرور های برند دل از این تکنولوژی بهره مند نبوده و همین نکته ممکن است کاربر را از عیب رخ داده در سیستم آگاه نساخته و دیر فهمیدن این موضوع موجب شود که سایر قطعات دیگر سرور نیز دچار ایراد شده و معیوب شوند .

هم چنین قطعات استوک و یا دست دوم مورد نیاز سرور های اچ پی در بازار مصرفی فراهم است و می توان در صورت بروز مشکل ، آن ها را به کار گرفت و مدت ها از آن استفاده کرد و حتی یافتن آن ها نه تنها هزینه کمتری برای ما به دنبال دارد بلکه راحت تر نیز تهیه می شود .

کدام یک در ایران پر استفاده تر است

به صورت کلی محصولات هر دو برند از محبوبیت و شهرت بسیار بالایی میان کاربران برخوردارند و در نمودار بررسی شده توسط متخصصین ، سرورهای دل شناخته شده و بسیار محبوب بوده و رتبه بعد آن به سرورها و محصولات کمپانی اچ پی تعلق دارد .

این در حالی است که به نام ترین و شناخته شده ترین برند مورد استفاده در ایران ، اچ پی شمرده می شود و حتی یکی از پر فروش ترین و محبوب ترین سرور ها در بازار مصرفی یعنی مدل dl380 متعلق به برند اچ پی است و از همین موضوع می توان برداشت کرد که از برند اچ پی در ایران استقبال بیشتری شده و اکثر اوقات در استفاده عموم قرار می گیرد .

نحوه خرید سرور

سرور

سرور hp با داشتن قابلیت های گسترده و در اختیار قرار دادن ورودی و خروجی ها متفاوت و پشتیبانی از هوش مصنوعی و داشتن ابر اختصاصی و … تمام تلاش خود را کرده اند تا پروژه های مشاغل مختلف را با راه حل های منعطفی حل کنند و از سوی دیگر سرورهای عرضه شده توسط برند اچ پی با بازدهی و کارایی بالا و طول عمری حداقل 10 ساله ، پردازش محاسبات با داده های سنگین در کنار عملکرد عالی و ظرفیت بالای ذخیره سازی داده ها و همچنین با قابلیت اطمینان و ویژگی مقیاس پذیری که دارند ، سرور hp گزینه کاملا مناسبی جهت شروع و ارتقا هر نوع کسب و کاری هستند.

در نهایت همان طور که پیش تر به آن اشاره کردیم ، از آن جایی که هر دو برند به صورت تقریبی از لحاظ قیمت و ساختار و کیفیت و قابلیت اطمینان ، تفاوت های آن چنانی با یک دیگر ندارند.

سرور اچ پی

سرور HP

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*